„CHOPIN W PARYŻU” I… W NASZEJ JEDYNCE
19 maja 2024
Redaktor

W czwartek i piątek – 9,10.05.2024r., na lekcjach muzyki w naszej szkole klasy szóste śpiewały piosenkę pt. „Chopin w Paryżu”.

Uczniowie zostali wcześniej podzieleni na grupy, w których wypracowali materiały na ww. lekcje.

Piosenka, którą śpiewali, przybliżała sylwetkę wielkiego polskiego kompozytora o międzynarodowej, ponadczasowej sławie – Fryderyka Chopina. Wykonanie muzycznego utworu wzbogaciły prezentacje, które szóstoklasiści sami wcześniej przygotowali. Multimedialne prezentacje były różnorodne: jedne z ilustracjami, a inne urozmaicone ciekawostkami o wielkim Frycku z Szafarni. Kilka multimedialnych opracowań wyróżniało się niezwykle ciekawym sposobem wykonania.

To były bardzo interesujące lekcje muzyki.

Kamil Kląskała, kl. VI b