PROGRAM „NATIVE SPEAKER W KAŻDEJ SZKOLE”
29 maja 2024
Redaktor

„Native speaker w każdej szkole” to program stworzony przez szkołę angielskiego online Tutlo. Uczniowie szkół publicznych mogą bezpłatnie rozwijać kompetencje tzw. “mówienia” – pod okiem native speakera języka angielskiego. Program jest naturalnym uzupełnieniem zajęć.

Z dumą możemy oznajmić, że uczniowie Jedynki mogli być częścią tego innowacyjnego przedsięwzięcia. Klasy IV-VIII w maju wzięły udział w  warsztatach prowadzonych przez native speakerów za pomocą platformy Tutlo. Niewątpliwie wpłynęło to pozytywnie na urozmaicenie lekcji, zbudowanie zainteresowania językiem obcym. Uczniowie musieli sobie poradzić w sytuacji, kiedy jedynym językiem komunikacji jest język angielski. Młodzież z żywym zainteresowaniem uczestniczyła w zajęciach, zadawała pytania, ale też odpowiadała na pytania prowadzącego. Była to kolejna okazja do pokonywania barier językowych i rozwijania swoich umiejętności.

Tekst i foto: S. Gołąbek