AKCJA „TATA TEŻ CZYTA”
16 czerwca 2024
Redaktor

          „Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli”
(George Herbert)

Ojciec to ktoś, kogo zawsze podziwiasz z niska, bez względu na to, jak wysoko wyrośniesz. Tata to pierwszy bohater swojego syna i pierwsza miłość swojej córki. Każdy może być ojcem, ale trzeba być wyjątkowym, żeby być Tatą. 

Zbliżający się Dzień Ojca był doskonałą okazją do czytania wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy przez zaproszonych gości. Akcja #TataTeżCzyta, zapoczątkowana przez fundację „Cała Polska czyta dzieciom”. Kampania została objęta honorowym  patronatem Biblioteki Narodowej., po raz kolejny odbyła się w naszej szkole z udziałem klasy Ic.

Wspólne czytanie z dziećmi ma ogromny wpływ na ich rozwój, a także na jakość spędzanego z nimi czasu. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, a zadowolenie było widoczne na ich twarzach.

Dziękujemy za poświęcony czas.

Koordynatorzy: A. Maryniak, M. Dubisz, M. Raś