Klasa IA w roku szkolnym 2025/2026 realizowała projekt pt. „Spotkanie z ciekawymi ludźmi”.
Na zajęciach odwiedził nas wyjątkowy gość, ultramaratończyk – Pan Dyrektor Jacek Zawodny, który poprowadził wyjątkową lekcję. Opowiadał o przygodach związanych ze sportem, który uprawia od dzieciństwa. Mówił, że Jego tata też uprawiał biegi i zabierał Go na maratony do Warszawy i Lipska. Nadmienił o trudach biegów długich i pokonywaniu własnych słabości. Relacjonował biegi w kraju i za granicą, uliczne i górskie, półmaratony i maratony, ale również biegi ultra, czyli dłuższe niż 42 km. Opowiadał o miejsca, które odwiedził i napotkanych ludziach.
Nasz gość zachęcał uczniów do biegania i do podejmowania aktywności fizycznej, która hartuje ciało, ale i psychikę, bo „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.
Każde dziecko mogło wybrać sobie jakiś medal i zadać pytanie Panu Dyrektorowi. To była lekcja inna niż wszystkie, a największą atrakcją zajęć było oglądanie pięknych pamiątkowych medali.
W maju, podczas prelekcji, zrodził się pomysł przeprowadzenia części praktycznej i sprawdzenia czy damy radę pokonać Pana Dyrektora. Pan Jacek Zawodny przeprowadził zawody biegowe w lesie na Białym Dworze w dniu 19 czerwca br. Po zawodach każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Dodatkową atrakcją był bieg z Dyrektorem. Dzisiaj już wiemy, że trudno jest Go dogonić.









