SPOTKANIE Z CIEKAWYMI LUDŹMI
23 czerwca 2026
Redaktor

Klasa IA w roku szkolnym 2025/2026 realizowała projekt pt. „Spotkanie z ciekawymi ludźmi”.

Na zajęciach odwiedził nas wyjątkowy gość, ultramaratończyk – Pan Dyrektor Jacek Zawodny, który poprowadził wyjątkową lekcję. Opowiadał o przygodach związanych ze sportem, który uprawia od dzieciństwa. Mówił, że Jego tata też uprawiał biegi i zabierał Go na maratony do Warszawy i Lipska. Nadmienił o trudach biegów długich i pokonywaniu własnych słabości. Relacjonował biegi w kraju i za granicą, uliczne i górskie, półmaratony i maratony, ale również biegi ultra, czyli dłuższe niż 42 km. Opowiadał o miejsca, które odwiedził i napotkanych ludziach.

Nasz gość zachęcał uczniów do biegania i do podejmowania aktywności fizycznej, która hartuje ciało, ale i psychikę, bo „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Każde dziecko mogło wybrać sobie jakiś medal i zadać pytanie Panu Dyrektorowi. To była lekcja inna niż wszystkie, a największą atrakcją zajęć było oglądanie pięknych pamiątkowych medali.

W maju, podczas prelekcji, zrodził się pomysł przeprowadzenia części praktycznej i sprawdzenia czy damy radę pokonać Pana Dyrektora. Pan Jacek Zawodny przeprowadził zawody biegowe w lesie na Białym Dworze w dniu 19 czerwca br. Po zawodach każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Dodatkową atrakcją był bieg z Dyrektorem. Dzisiaj już wiemy, że trudno jest Go dogonić.

W TROSCE O ZWIERZYNĘ DROBNĄ
2 marca 2025
Redaktor

W TROSCE O ZWIERZYNĘ DROBNĄ – MYŚLIWI WRAZ Z UCZNIAMI JEDYNKI WYPUSZCZALI NA POLA KUROPATWY

Kuropatwa jest ptakiem należącym do rodziny bażantowatych, który od wieków jest nieodłącznym elementem krajobrazu polskich pól i łąk.

Aby odbudować dziką populację tych ptaków w ich naturalnym środowisku, myśliwi z Koła Łowieckiego „Jeleń”, tradycyjnie od kilku lat, wypuszczają z hodowli, dziesiątki tych ptaków, na przydrożne pola.

W tej niecodziennej atrakcji, mieli możliwość uczestniczenia uczniowie klasy 2 C.

Po spektakularnym wypuszczeniu zwierzyny drobnej, dzieci delektowały się kiełbaską przy ognisku, w towarzystwie miłośników przyrody.

Od przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, uczniowie wraz z Dyrektorem szkoły Panem Jackiem Zawodnym, otrzymali budkę dla nietoperzy.

Oby w przyszłości, w trosce o zwierzęta łowne, młodzież kultywowała tego typu tradycje.

Takie zajęcia, były pouczajacą i żywą lekcją przyrody, która na długo zapadnie młodym miłośnikom zwierząt w pamięci.

Tekst i fot. Agnieszka Maryniak