Spotkaliśmy się na koźmińskim basenie, aby po raz ostatni w tym roku potrenować siatkówkę w trochę innych warunkach
. Żegnamy dziewczyny z klas ósmych, a z resztą osób widzimy się w przyszłym roku szkolnym
.
Udanych wakacji i do zobaczenia!
Klasa IA w roku szkolnym 2025/2026 realizowała projekt pt. „Spotkanie z ciekawymi ludźmi”.
Na zajęciach odwiedził nas wyjątkowy gość, ultramaratończyk – Pan Dyrektor Jacek Zawodny, który poprowadził wyjątkową lekcję. Opowiadał o przygodach związanych ze sportem, który uprawia od dzieciństwa. Mówił, że Jego tata też uprawiał biegi i zabierał Go na maratony do Warszawy i Lipska. Nadmienił o trudach biegów długich i pokonywaniu własnych słabości. Relacjonował biegi w kraju i za granicą, uliczne i górskie, półmaratony i maratony, ale również biegi ultra, czyli dłuższe niż 42 km. Opowiadał o miejsca, które odwiedził i napotkanych ludziach.
Nasz gość zachęcał uczniów do biegania i do podejmowania aktywności fizycznej, która hartuje ciało, ale i psychikę, bo „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.
Każde dziecko mogło wybrać sobie jakiś medal i zadać pytanie Panu Dyrektorowi. To była lekcja inna niż wszystkie, a największą atrakcją zajęć było oglądanie pięknych pamiątkowych medali.
W maju, podczas prelekcji, zrodził się pomysł przeprowadzenia części praktycznej i sprawdzenia czy damy radę pokonać Pana Dyrektora. Pan Jacek Zawodny przeprowadził zawody biegowe w lesie na Białym Dworze w dniu 19 czerwca br. Po zawodach każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Dodatkową atrakcją był bieg z Dyrektorem. Dzisiaj już wiemy, że trudno jest Go dogonić.
W dniu 2 czerwca 2026 r. nasza szkoła brała udział w mityngu lekkoatletycznym w Krotoszynie. Nasi zawodnicy spisali się fenomenalnie ![]()
Startowali w takich konkurencjach jak:
100 metrów ![]()
300 metrów ![]()
1000 metrów ![]()
Ponadto w klasyfikacji generalnej szkół uplasowaliśmy się na 4 miejscu ![]()
Gratulujemy sukcesów oraz świetnej organizacji zawodów
.
Kadrę reprezentowali:
Zofia Wojtaszek
Agata Łapka
Maria Frankowska
Maciej Pabich
Alan Turbański
Borys Gorzelanny
Szymon Kowalski
Dzień Dziecka był pełen radości, sportowych emocji i wspólnej zabawy. Turniej piłki nożnej zorganizowany z okazji Jubileuszu 120-lecia Strajku Dzieci Koźmińskich (1906-2026) zgromadził wielu uczestników i kibiców, tworząc wyjątkową atmosferę. Uśmiechy dzieci, zdrowa rywalizacja i wspólne świętowanie sprawiły, że był to naprawdę niezapomniany dzień.
W dniu 26 maja 2026 r. nasza szkoła uczestniczyła w zawodach lekkoatletycznych na nowo wybudowanym stadionie przy ulicy Kopernika.
Uczniowie „Jedynki” brali udział w następujących konkurencjach: pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 100, 300, 600 metrów oraz sztafeta mieszana 4×300 metrów.
Dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesów!![]()
Poniżej krótka fotorelacja.
Fot. Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp.
05 maja 2026 r. rozmawialiśmy o sporcie ![]()
i o jego wpływie na zdrowie. Uczniowie poznali jakie korzyści płyną z uprawiania sportu, ile wysiłku i determinacji trzeba włożyć, by osiągnąć cel
oraz dotrzeć do mety.
Na zaproszenie klasy I a, na zajęcia przybiegł
wyjątkowy gość, ultramaratończyk – Pan Dyrektor Jacek Zawodny, który poprowadził wyjątkową lekcję. Opowiadał o przygodach związanych ze sportem ![]()
![]()
, który uprawia od dzieciństwa. Mówił, że Jego Tata też biegał i zabierał Go na maratony do Warszawy i Lipska. Nadmienił o trudach biegów długich i pokonywaniu własnych słabości. Relacjonował biegi w kraju i za granicą, uliczne i górskie, półmaratony i maratony, ale również biegi ultra, czyli dłuższe niż 42 km. Opowiadał o miejsca, które odwiedził i napotkanych ludziach.
Dzieci najbardziej zaciekawiły się biegami charytatywnymi Lions Charity Run: z Berlina przez Schloß Trebnitz, Poznań, Gniezno, Toruń, Malbork do Kaliningradu w 2021 roku i z Warszawy przez Poznań, Słubice, Potsdam, Helmstedt, Weimar, Kassel, Brühl, Maastricht do Brukseli w 2024 roku. Dowiedziały się jak międzynarodowy zespół biegaczy połączyło pomaganie przez bieganie i jak zdecydowali, że będą zbierać środki dla potrzebujących dzieci.
Nasz gość zachęcał uczniów do biegania
i do podejmowania aktywności fizycznej ![]()
![]()
, która hartuje ciało, ale i psychikę, bo „w zdrowym ciele zdrowy duch”.
Każde dziecko mogło wybrać sobie jakiś medal
i zadać pytanie Panu Dyrektorowi. To była lekcja inna niż wszystkie, a największą atrakcją zajęć było oglądanie pięknych pamiątkowych medali. ![]()
![]()
![]()
W środę, 22 kwietnia 2026 r. w Krotoszynie nasza szkoła złożona z uczniów i uczennic z klas 4 – 5 wzięła udział, w ogólnopolskim turnieju o Puchar Tymbarku.
Rozgrywki rozpoczęły się od szczebla powiatowego, gdzie po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie zajmujemy
3 miejsce w grupie ![]()
Dziękujemy za udział oraz dobrą zabawę i do zobaczenia za rok! ![]()
![]()
W dniu 17 kwietnia 2026 r. rozegrane zostały eliminacje gminne chłopców w piłce nożnej.
Drużyna złożona z klas 4 – 6 zajęła czwarte miejsce, natomiast drużyna składająca się z klas 7 – 8 uplasowała się drugim stopniu podium, co zagwarantowało awans do etapu powiatowego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za grę ![]()
Piłkarki ręczne Jedynki wygrały III turniej i zwyciężyły w Koźmińskiej lidze zorganizowanej przez GOS Koźmin Wielkopolski. ![]()
Klasyfikacja medalowa:
Sp nr 1
Sp nr 3
Sp Borzęcice
Sp Mokronos
Sp Borzęciczki
Drużyna: Zosia, Natalia, Amelka, Zuza, Karina, Żaneta, Zuza, Natasza, Natalia, Ola ![]()
Gratulacje dla wszystkich zawodniczek.
Kolegom i koleżankom zaangażowanym w organizację ligi, dziękujemy!!!