BEZPIECZNA DROGA DO PRZYSZŁOŚCI ZAWODOWEJ
25 czerwca 2026
Redaktor

W dniu 24 czerwca 2026 r. w szkole gościliśmy przedstawicieli Firm z Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski: ODZ Paterek i Centrum Motoryzacyjne BOWIT – Aixam BAW Casalini Chatenet Microcar, którzy zaprezentowali i wygłosili prelekcję dla uczniów klas VII i VIII. Temat dotyczył:

👉 podniesienia świadomości bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym wśród młodzieży,

👉 promocji kształcenia zawodowego w szkołach podstawowych oraz w środowisku pracodawców, a także wzmocnienia roli doradztwa zawodowego,

👉 zapoznania z ofertą lokalnych zakładów pracy i możliwościami rozwoju zawodowego.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja pojazdów przygotowana przez przedstawicieli firm. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć motocykle i niewielkie samochody Aixam, usiąść za kierownicą i poznać ich wyposażenie. Podczas spotkania omówiono również możliwości zdobywania uprawnień do kierowania pojazdami i korzyści płynące z odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Serdecznie dziękujemy lokalnym Firmom ODZPaterek i Bowit za poświęcony czas, zaangażowanie i praktyczne wskazówki. Dzięki takim spotkaniom uczniowie mogą lepiej poznać lokalny rynek pracy i świadomie podejmować decyzje dotyczące swojej przyszłości.

HEJT, CYBERPRZEMOC, PRAWO
1 maja 2026
Redaktor

Chcąc przeciwdziałać niewłaściwym zachowaniom w sieci, szkoła od lat prowadzi cykliczne działania prewencyjne dotyczące zachowania w internecie, w tym: psychicznego nękania, przesyłania niewłaściwych zdjęć, korzystania z mediów społecznościowych i zasad zachowania w cyberprzestrzeni, a także skutków prawych złego zachowania.

W latach wcześniejszych gościliśmy: Panią Paulinę Potarzycką i Pana Piotra Szczepaniaka z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, Panią Sędzię Annę Marię Wesołowską oraz Pana Posła Marcina Józefaciuka.

W dn. 28 kwietnia, na zaproszenie Pana dyrektora Jacka Zawodnego, kolejny raz przyjechała z Poznania Pani Karolina Barałkiewicz – Sokal, Radczyni prawna w kancelarii Von Zanthier & Dachowski, która przeprowadziła prelekcje o hejcie i cyberprzemocy w klasach V-VII.

Uczniowie byli bardzo aktywni i chętnie dyskutowali o problemie hejtu w internecie. Mieli możliwość zadawania pytań i dowiedzieć się jak sobie z tym radzić, gdzie szukać pomocy i wsparcia.

Mamy nadzieję, że takie spotkania i prelekcje pozytywnie wpłyną na zachowanie naszych uczniów w sieci i pozwolą zrozumieć prawo.

WYJĄTKOWE SPOTKANIE Z JULIĄ DAMASIEWICZ
16 września 2025
Redaktor

Naszą szkołę odwiedziła nasza absolwentka, młoda mistrzyni kitesurfingu i jedna z czołowych zawodniczek w Polsce – Julia Damasiewicz. To niezwykła okazja, by posłuchać, jak wygląda codzienność sportowca.

Julia opowiadała o swojej karierze i dzieliła się doświadczeniami z drogi na szczyt. Uczniowie usłyszeli, jak ogromną rolę odgrywają determinacja, systematyczność i odwaga w osiąganiu marzeń. Podczas rozmowy zdradziła także, jakie emocje towarzyszą jej na zawodach.

To wydarzenie było nie tylko okazją do poznania świata kitesurfingu, ale także do motywacji i refleksji nad realizacją własnych marzeń. Inspiracją i dowodem na to, że dzięki pasji i ciężkiej pracy można dojść naprawdę daleko.

Dziękujemy Julii za wizytę i życzymy dalszych sukcesów!

HEJT, CYBERPRZEMOC, PRAWO
26 marca 2025
Redaktor

Chcąc przeciwdziałać niewłaściwym zachowaniom w sieci, szkoła od lat prowadzi cykliczne działania prewencyjne dotyczące zachowania w internecie, w tym: psychicznego nękania, przesyłania niewłaściwych zdjęć, korzystania z mediów społecznościowych i zasad zachowania w cyberprzestrzeni, a także skutków prawych złego zachowania.

W latach wcześniejszych gościliśmy: Panią Paulinę Potarzycką i Pana Piotra Szczepaniaka z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, Panią Sędzię Annę Marię Wesołowską oraz Pana Posła Marcina Józefaciuka. W dn. 26 marca, na zaproszenie Pana dyrektora Jacka Zawodnego, przyjechała z Poznania Pani Karolina Barałkiewicz – Sokal, Radczyni prawna z kancelarii VON ZANTHIER & DACHOWSKI, która przeprowadziła prelekcję o hejcie i cyberprzemocy.

Uczniowie byli bardzo aktywni i chętnie dyskutowali o problemie hejtu w internecie. Mieli możliwość zadawania pytań i dowiedzieć się jak sobie z tym radzić, gdzie szukać pomocy i wsparcia.

Mamy nadzieję, że takie spotkania i prelekcje pozytywnie wpłyną na zachowanie naszych uczniów w sieci i pozwolą zrozumieć prawo.