WYCIECZKA KLASY III C
23 kwietnia 2018
Redaktor

Niezapomniane przygody przeżyli uczniowie klasy III c wraz wychowawczynią Hanną Szymura, panią Agnieszką Maryniak i rodzicami ,w dniu 18 kwietnia b.r. na wyprawie do Kotliny Kłodzkiej i nie tylko.

Na początku zwiedzili Złoty Stok, gdzie podziwiali Kopalnię Złota. Tam czekała na nich Sztolnia Gertruda z Chodnikiem Śmierci, Muzeum Minerałów, Mennica, przejażdżka kopalnianą ciuchcią. Spotkali też alchemika wykonującego miksturę arszeniku, przyjazne Gnomy, poznali gwarę śląską.  Następnie udali się do Kłodzka, gdzie spacerowali po kamiennym moście. W Twierdzy Kłodzkiej. Mieli możliwość pokonania podziemnych labiryntów. Na Górze Fortecznej z punktu widokowego obejrzeli panoramę Kotliny Kłodzkiej. Turyści z III c odwiedzili też Ząbkowice Śląskie a także najwyższy budynek w Polsce Sky Tower we Wrocławiu.

Pełni wrażeń i zadowolenia, mali turyści wrócili wieczorem do domów, a każdy z uczestników tej wyprawy już czeka na kolejną przygodę na szlaku.