Spektakl “Zemsta”
15 listopada 2018
Redaktor

Spektakl “Zemsta”

We wtorek 12 listopada br. uczniowie z klas VII i VIII wraz z opiekunami: p. Hanną Głuszek, p. Agnieszką Praczyk, p. Ewą Gostek, p. Moniką Raś, p. Żanetą Pawłowską,
p. Jackiem Zawodnym, p. Jarosławem Kulką zawitali na spektakl Teatru Współczesnego z Krakowa. Scenariusz przedstawienia opierał się na komedii Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”.
W utworze ukazany został konflikt pomiędzy dwoma przeciwstawnymi sobie naturami: z jednej strony Cześnik Raptusiewicz – człowiek wybuchowy, który nie znosi sprzeciwu, z drugiej zaś Rejent Milczek – osoba opanowana i rozsądna. Aktorom udało się przedstawić postaci na zasadzie kontrastu, w czym pomógł im efektowny dobór kostiumów oraz ciekawa scenografia. Choreografia była bardzo dobrze przygotowana, a aktorzy swoimi ruchami oddawali cały nastrój odgrywanej sceny. Występujący byli ubrani w starodawne stroje szlacheckie, które dobrano do poszczególnych postaci
i dzięki którym spektakl wydawał się bardziej rzeczywisty.