Relacja z regat o Puchar Prezydenta Sopotu
13 czerwca 2019
Redaktor

W niedzielę 9 czerwca zakończyła się 40  edycja regat o Puchar Prezydenta Sopotu, będąca jednocześnie drugim przystankiem Pucharu Polski w konkurencji  Kite Foil. Wyścigi zaplanowane były na trzy dni, jednak w piątek 7 czerwca nie udało się nic rozegrać. Pomimo słabych prognoz wiatrowych, sobota przywitała zawodników całkiem niezłymi warunkami, dzięki czemu w Kite Foil udało się rozegrać 7 wyścigów. Julia Damasiewicz stanęła na najwyższym stopniu podium wśród kobiet, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na pozycji drugiej. W regatach wzięło udział 178 zawodników z sześciu krajów (Polska, Litwa, Łotwa, Rosja, Białoruś i Oman). Rywalizowali w klasach RS:X, RS:X Juniorzy, Techno293, Raceboard, UKS BT 4.0, Windfoil Open i Kite Foil Open. Puchar Prezydenta Sopotu > jest najstarszą  imprezą windsurfingową rozgrywaną na akwenie morskim.