W MUZEUM ZIEMI KOŹMIŃSKIEJ
20 grudnia 2019
Redaktor

KLASA III A I III B W MUZEUM ZIEMI KOŹMIŃSKIEJ

 

W środę 11 grudnia 2019 roku klasa IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami miały przyjemność zwiedzić Muzeum Ziemi Koźmińskiej. Tajemnice historii naszego miasta oraz muzealnych eksponatów w przystępny sposób odsłonił nam kustosz muzeum  dr Michał Pietrowski. Najwięcej emocji wzbudziła w nas kukła Maćka Borkowica uwięziona w podziemiach wieży zamku. Dzięki uprzejmości wicedyrektor ZSP w Koźminie pani Karolinie Zmyślonej mieliśmy okazję zwiedzić wieżę zamkową i podziwiać z okien panoramę naszego miasta. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek.

 

 

                                                                               Tekst i zdjęcia

                                                                           Mariola Szkudlarek

                                                                           Marlena Nowak