Ważne! Komunikat Dyrektora szkoły
17 marca 2020
Redaktor

Ważne! Komunikat Dyrektora szkoły

W związku z informacjami, jakie pojawiły się w mediach dotyczących potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem na terenie powiatu krotoszyńskiego, w tym na terenie gminy Koźmin Wielkopolski, w dniu 16 marca 2020r. roku o godz. 8:25 skontaktowałem się z własnej inicjatywy z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krotoszynie w sprawie zweryfikowania informacji czy dotyczy to ucznia naszej szkoły. O godz. 13:51 otrzymaliśmy e-mail z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie z informacją o objęciu nadzorem epidemiologicznym niektórych nauczycieli i niektórych uczniów, o czym zostaną poinformowani rodzice. Dyrektor udostępnił dane uczniów i nauczycieli, o które został poproszony. Kolejne działania Dyrektora szkoły:

  • 13.55 – natychmiastowy komunikat otrzymał Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski o zaistniałej sytuacji,
  • 14:00 – zamknięcie szkoły i zwolnienie pracowników obsługi
    i administracji do domu – do odwołania,
  • 14:30 – wysłano informacje do rodziców uczniów klasy i nauczycieli ucznia, u którego występuje podejrzenie zarażeniem koronoawirusem za pośrednictwem dziennika elektronicznego i umieszczono komunikatu na stronie i profilu na facebooku, że: „Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krotoszynie informuje, że osoby, u których wystąpiły objawy grypopodobne, czyli złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel, problemy z oddychaniem, duszność kontaktowały się pod nr 62 7253234 w. 41 lub 45,  bądź pod telefonem alarmowym 603-119-875”,
  • 19.26 – rozmowa z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w sprawie czy kogoś jeszcze informować i jakie podjąć dalsze działania.

17.03.2020r.

  • godz. 08.15 – rozmowa z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – otrzymanie informacji, że Stacja osobiście informuje osoby bezpośrednio narażone na zakażenie koronwirusem.

Przypominam, żeby czytać na bieżąco informacje w dzienniku elektronicznym.

Bardzo proszę o zachowanie spokoju. Pozostaję do Państwa dyspozycji i na bieżąco będę Was informował. Przypominam, że w bardzo ważnych sprawach można kontaktować się ze mną osobiście: tel. 605 438 448, e-mail: jacekzawodny@hot.pl

 

Dyrektor szkoły

Jacek Zawodny