Dzień Kropki 2020
26 września 2020
Redaktor

Dzień Kropki 2020 – udział w projekcie eTwinning „Łącz kropki!”

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa,pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

Uczniowie klasy V a świętowali Dzień Kropki na wiele sposobów. Na lekcjach matematyki rozwiązywali zadania z rachunku pamięciowego i kolejności działań z kropką w tle. Mieli okazję połączyć się online z zaprzyjaźnioną szkołą oraz wspólnie rozwiązywać quiz w aplikacji Quzizz oraz odkrywać puzzle z kolejności działań z wykorzystaniem aplikacji LearningApps. W ramach zajęć z wychowawcą wykonali „kropki talentów”, które zdobią jedną ze ścian w klasie.

Uczniowie klas czwartych na lekcjach informatyki poznawali historię Vashti.  W ramach lekcji informatyki uczniowie kodowali i rozkodowywali emotikony – wykorzystali do tego arkusz kalkulacyjny Excel, korzystali też z generatora https://nowoczesnenauczanie.edu.pl/generator.html

Efekty działań przedstawiają poniższe kolaże, książeczki oraz film.

Spotkanie online:

Nasze talenty:

Dzień Kropki na informatyce:

https://www.storyjumper.com/book/read/88684795

Dzień Kropki na matematyce – dziękujemy za współpracę szkołom z Koźmina, Lutogniewa oraz Gostynia

https://www.storyjumper.com/book/read/88694035

Dzień Kropki 2020 w SP 1

Osoby, które chcą sprawdzić swoją znajomość kolejności działań zachęcamy do zeskanowania poniższego kodu i zabawy w aplikacji LearningApps:

Odznaka Jakości
Odznaka Jakości dla uczniów