KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
5 października 2020
Redaktor

Szanowni Państwo,

W poniższym linku można znaleźć informacje dotyczące wytycznych w strefie czerwonej:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia?fbclid=IwAR3NkqdGFCnEgLgabneN9H1Z6OOSuDV81u8pyvP4d-mC0mb_6eDm0ZXfpW4

Przekazuję również stanowisko Urzędu  Ochrony Danych Osobowych (UODO) w zakresie informowania o zakażeniu koronawirusem, jakie podał Pan Mariusz Stasiak vel Stasek – Inspektor Ochrony Danych (IOD/DPO), Specjalista z zakresu Ochrony Danych Osobowych i Systemów IT, Auditor wewnętrzny ISO 27001:2017

Czy szkoła powinna poinformować o tym, że konkretny uczeń/ nauczyciel został zakażony?

• Nie ma podstaw, aby informowani byli wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły, że konkretny uczeń jest zakażony – wystarczy ogólna informacja, że wystąpił przypadek zakażenia.

• Szkoła to nie tylko miejsce, w którym dzieci się uczą, ale także miejsce pracy. Nie należy każdorazowo przyjmować, że w sytuacji wystąpienia zakażenia u jednego pracownika wszyscy pozostali pracownicy powinni czy też muszą być informowani przez pracodawcę o tym, że u konkretnego pracownika potwierdzono zakażenie.

• Współpraca służb sanitarnych z pracodawcami – szkołami, analiza konkretnego przypadku, wywiad epidemiologiczny.

Życzę dużo zdrowia i spokoju.

Dyrektor szkoły
Jacek Zawodny