WYRÓŻNIENIE DLA MAI TALAGI W KONKURSIE „GWIAZDKOPISANIE 2021”
22 grudnia 2021
Redaktor

„Gwiazdkopisanie” jest konkursem, który inspiruje do działań twórczych łączących różne dziedziny sztuki. Zachęca również do przywoływania wspomnień i historii rodzinnych, pomaga pogłębiać relacje rodzinne oraz uczy szacunku dla tradycji i historii. Konkurs ten sprawia, że rodzinne historie stają się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Spośród 393 zgłoszonych prac, wyróżnienie otrzymała Maja Talaga z klasy VIII a 😊 która przybliżyła wspomnienia świąteczne w formie eseju. Jak określili to recenzenci prac konkursowych –  „został on napisany na wysokim poziomie literackim”.

Świąteczne historie ocenili popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke, ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia dzieciom, jurorka konkursów literackich. 

IV tom książki elektronicznej „Gwiazdkopisanie” jest dostępny na stronie https://www.polskieradio.pl/483/ a pracę naszej uczennicy można przeczytać na str. 83 elektronicznego wydania.

Gratulujemy!