Gminny konkurs czytelniczy “Krasnoludki są na świecie”
15 maja 2022
Redaktor

W środę, 11 maja 2022 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. odbył się gminny konkurs czytelniczy „Krasnoludki są na świecie”, zorganizowany z okazji Roku Marii Konopnickiej i 180 rocznicy urodzin tej polskiej pisarki i poetki. W szranki stanęli uczniowie klas czwartych szkół podstawowych naszej gminy.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością:

  • treści obszernej baśni pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi” M. Konopnickiej,
  • biografii tejże pisarki i poetki,
  • wybranego wiersza M. Konopnickiej.

Najlepsza (perfekcyjna!) okazała się uczennica naszej „Jedynki” –  IGA JARUS z klasy IV b.

Iga zdobyła 100% punktów (za rozwiązanie testu oraz recytację wiersza zatytułowanego „Zimowy poranek”), wyprzedzając tym samym uczniów:  SP nr 3 w Koźminie Wlkp. (II miejsce) i  SP w Mokronosie (III miejsce).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, nie tylko polonistycznych, sukcesów! 🙂

Agnieszka Praczyk