Wycieczka klas czwartych do Poznania
15 maja 2022
Redaktor

We wtorek, 10 maja 2022 r. uczniowie klas czwartych z opiekunami wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę do stolicy Wielkopolski.

Pierwszym punktem wyprawy była Cytadela. Niemałą atrakcją dla pasjonatów militariów było Muzeum Uzbrojenia, gdzie zobaczyli między innymi zbiór broni i amunicji. Zwiedzili również plenerowy park sprzętu wojskowego, a tam oglądali egzemplarze pojazdów wojskowych, samolotów, śmigłowców, moździerzy i czołgów z okresu II wojny światowej. 

Następnie całą grupą udali się na Stary Rynek i zobaczyli kolorowe kamienice oraz trykające się na Ratuszu ,,koziołki poznańskie”. Oczywiście nie mogło zabraknąć zakupu pamiątek. Potem uczniowie podziwiali piękne wnętrze poznańskiej Fary z początku XVIII wieku. Uwagę wszystkich zwróciły wspaniałe organy.

Kolejnym punktem programu była Palmiarnia. Uczniowie zwiedzili pawilony tematyczne w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny. Następnie trochę zmęczeni i już głodni pojechali do restauracji McDonald’s.

Ostatnim punktem programu był Stadion Lecha Poznań, gdzie pan przewodnik pokazał wszystkim szatnię gości, salę konferencyjną, strefę 0, a także trybunę prasową, na której w trakcie meczów pracują dziennikarze. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć poziom murawy i zasiąść na ławkach rezerwowych.

Wszyscy pełni wrażeń i nowo nabytych doświadczeń wrócili do domów.

Izabella Malinowska
Barbara Patoka