CODE WEEK 2022 – KLASA III B
21 października 2022

Uczniowie klasy III b wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week 2022. Wraz z wychowawczynią przygotowali i wykonali zadanie pt. „Ile lat maja drzewa?”

Kodowanie miało formę zabawy terenowej w parku miejskim, podczas której dzieci wcieliły się w rolę małych badaczy. Ich zadaniem było, za pomocą wskazówek i różnych metod, obliczyć wiek drzewa.

Przed wyjściem w teren zostały  przypomniane  zasady zachowania się w parku.

Po przybyciu do parku wszyscy zostali podzieleni na dwie grupy, a wychowawczyni wyznaczyła teren, w obrębie którego mogli poruszać się uczniowie. Każda z grup otrzymała karty pracy oraz materiały, z pomocą których dokonywała pomiaru drzew i określała ich wiek. Dzieci uczyły się posługiwania prostym algorytmem. Starały się udzielać odpowiedzi na pytania zawarte w karcie pracy. Każdy uczeń swoje działania udokumentował rysunkiem.

Po zakończeniu zabawy, każda grupa zaprezentowała efekty swojej pracy.

Wszyscy uczniowie klasy III b otrzymali certyfikaty uczestnictwa Code Week 2022.