UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
25 czerwca 2024
Redaktor

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Pracownicy i zaproszeni Goście,

Nadeszła chwila, której wyczekiwaliśmy już od pierwszych dni roku szkolnego. Jesteśmy jeszcze w szkole, lecz zapewne myślami większość z Was jest już daleko stąd. Przemierzacie góry, kąpiecie się w morzu, pływacie po jeziorze. Jednak zanim to nastąpi, odbierzecie świadectwa, które są podsumowaniem Waszej tegorocznej pracy.

W tym roku zapewne były chwile radości i smutku, zwycięstwa i porażki. Nieraz wichry rzucały Was na mieliznę albo na głęboką wodę. Ale zawsze kroczyliście do przodu. Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Gratuluję zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, występów wokalnych i tanecznych, angażowania się w prace na rzecz szkoły i pomoc koleżeńską.

Na pewno żadnego, ale to żadnego z Was nie określa żadna ocena. Uważam, że każdego człowieka może określać jedynie jego praca nad sobą i wysiłek, jaki musiał włożyć, by być w miejscu, w którym jest obecnie. Żadne oceny nie określają, kim był kiedyś, kim jest obecnie, ani kim będzie w przyszłości. Edukacja i samorozwój to proces, który trwa całe życie. Jak przekonywał Nelson Mandela: „Kształcenie jest najpotężniejszą bronią, którą możesz użyć, by zmienić świat”. To piękne słowa, podkreślające wagę edukacji w rozwoju człowieka i całych społeczeństw.

Drodzy Uczniowie, jak zapewne wiecie życie składa się z różnych chwil – tych radosnych i przyjemnych, ale również z momentów, kiedy odczuwa się porażkę i smutek oraz zwycięstwo i satysfakcję. Staraliśmy się jak najlepiej towarzyszyć Wam w nich wszystkich i jak najlepiej Was przygotować do radzenia sobie w życiu, bo jak mówiła Maria Konopnicka:

„Choćbyś poznał ziemię całą
Milion gwiazd jeszcze zostało
Choćbyś gwiazdy znał na niebie,
Jeszcze musisz poznać siebie.”

Uczniom, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom i Rodzicom życzę udanych wakacji. Wypoczywajcie i gromadźcie siły. Bądźcie radośni i uśmiechnięci. Dobrego wypoczynku!

Jacek Zawodny
Dyrektor

Tymi słowami Dyrektor SP Nr 1 Jacek Zawodny pożegnał uczniów klas I – VI na całe dwa miesiące wakacji. Ponadto, podczas apelu żegnaliśmy Panią Beatę Chojnicką, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Życzymy jej dużo zdrowia i wypoczynku, a także dziękujemy za wieloletni trud włożony w edukację uczniów.