SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
INFROMACJA

Organizacja w dniu 1 czerwca 2016 r.dzień wolny od zajęć dydaktycznych

VII Letnia Spartakiada Sportowa

Szkół Podstawowych z terenu MiG Kożmin Wlkp.

 

8:50 – zbiórka szkół na boisku sportowym przy ul. Floriańskiej

9:00 – przemarsz drużyn (reprezentacja szkół)

9:15 – EURO PO KOŹMIŃSKU – prezentacja SP Borzęcice i SP Borzęciczki

9:25 – START KONKURENCJI REKREACYJNYCH KLAS I-III

10:00 – EURO PO KOŹMIŃSKU – prezentacja SP nr 1 i SP nr 3

10:10 – START KONKURENCJI REKREACYJNYCH KLAS IV-VI

10:40 – EURO PO KOŻMIŃSKU – prezentacja SP Mokronos i SP Stara Obra

10:50 – SZTAFETA

11:00 – START BIEGU PIOTRA I PAWŁA

12:00 – PREZENATCJA KLUBÓW SPORTOWYCH

12:15 – ZAKOŃCZENIE SPARTAKIADY

 

DOWÓZ UCZNIÓW:

- Ranny przywóz uczniów do szkoły – bez zmian

- Odwóz wszystkich dojeżdżających uczniów z klas 0 -VI – 12:40  sprzed szkoły

 

Szkoła zapewnia opiekę świetlicową od godz. 7:00 - 16:00

 
CIEKAWA LEKCJA

Kodowanie na ekranie

Jednym z pierwszych i podstawowych ćwiczeń w nauce kodowania, to "programowanie drogi przejścia dla jakiejś postaci". Uczniowie klasy IIa postanowili podjąć to wyzwanie. Trasę przejścia (skrypt, kod) zapisywali za pomocą strzałek, „sprężynek” itp. Po każdej rozwiązanej misji dostali następne zadanie, trudniejsze, ale uczące ich nowych funkcji. Nasze zmagania utrwaliliśmy na zdjęciach.

 
DZIEŃ CHORYCH

DZIEŃ CHORYCH W PARAFII ŚW. WAWRZYŃCA

28 maja 2016 r. w Parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Koźminie Wlkp. obchodzony był Dzień Chorych. Zespół Charytatywny działający przy parafii przygotował dla nich krótkie spotkanie w Domu Katolickim.

W tym dniu ks. Kanonik Zygmunt Lewandowski odprawił Mszę Świętą w intencji chorych, o zdrowie i Błogosławieństwo Boże. Po Mszy Św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu w połączeniu z Litanią do Matki Bożej, po czym wszyscy zebrani w kościele zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem.

Następnie odbyło się spotkanie przy kawie i cieście połączone z krótkim montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez dzieci z koźmińskiej Jedynki pod przewodnictwem siostry Dominiki. Dzieci w klas II – III śpiewały dla seniorów wesołe piosenki, recytowały wiersze, a nawet grały na instrumentach. Dzięki temu na twarzach ludzi, którym na co dzień towarzyszy cierpienie związane z chorobą, mogli się uśmiechnąć i miło spędzić czas, czując, iż są w ich otoczeniu ludzie, którzy chętnie będą nieść im pomoc i ukojenie.

Maria Mazurowska

 
WIZYTA W BIBLIOTECE

Na imieninach w  Bibliotece  Publicznej MiG w Koźminie Wlkp.

9 maja 2017 r. klasa VI a wraz z opiekunem panią Małgorzatą Lewandowicz wybrała się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. Podczas lekcji bibliotecznej szóstoklasiści dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat historii koźmińskiej biblioteki, m. in. to, że ma ona w tym roku 70 lat, a jej początki sięgają roku 1947. Młodzież obejrzała także zdjęcia budynków, w których mieściła się niegdyś biblioteka. Na koniec wizyty uczniowie podziękowali paniom bibliotekarkom i złożyli życzenia z okazji trwających od 8 do 15 maja imienin biblioteki, życząc dalszych sukcesów w pracy po zmianie siedziby instytucji.

 

 

 

 

 

Tekst: Marianna Bączyk, kl VIa

Foto: Biblioteka Publiczna MiG

 
PROFILAKTYKA

Wieczór Jasia i Małgosi

W dniu 24.05.2016 r. w naszej szkole odbył się „Wieczór Jasia i Małgosi”, który był podsumowaniem realizacji programu profilaktycznego PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW „Jaś i Małgosia na tropie”. Na spotkanie przybyli zaproszeni rodzice, którzy czynnie brali udział w przeprowadzeniu zadań zaplanowanych w ramach programu.

Koordynator programu, p. Marzena Tomczak powitała wszystkich zgromadzonych, następnie przedstawiła prezentację dotyczącą etapów realizacji Programu Domowych Detektywów w szkole. Po czym uczniowie zaprosili rodziców do wspólnej zabawy, podczas której wykonali billboardy przestrzegające przez zażywaniem alkoholu, plakaty uświadamiające wpływ alkoholu na zdrowie itp. Za udział w programie uczniowie oraz liderzy otrzymali od wychowawców dyplomy i mały upominek.

Na koniec imprezy na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka w postaci tortu.

Spotkanie to zostało zorganizowane przez wychowawców klas IV i V oraz koordynatora programu.

 
KONKURS MATEMATYCZNY KLAS III

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS TRZECICH

„MAŁY MISTRZ MATEMATYKI

27 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w  Koźminie Wlkp. przeprowadzony został VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich „MAŁY MISTRZ MATEMATYKI”. Konkurs miał na celu rozwijanie uzdolnień i zainteresowań  matematycznych, dostarczenie uczniom rozrywki umysłowej, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów oraz integracji środowiska uczniowskiego.

W konkursie wzięło udział 10 uczestników szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów klas trzecich.

I miejsce zajęła Dominika Zawodna uczennica kl. III a

MAŁY MISTRZ MATEMATYKI


 
APEL PROFILAKTYCZNY

Apel o tematyce profilaktycznej pod hasłem

„W przyjaźni jest siła” 25.05.2016 r.

Dnia 25 maja 2016 r. odbył się w szkole apel o tematyce profilaktycznej pod hasłem „W przyjaźni jest siła” przygotowany przez uczniów klasy IV a wraz z wychowawcą oraz pedagogiem szkolnym. Podczas przedstawienia „aktorzy” poruszyli wiele problemów dotyczących konieczności przestrzegania praw dziecka, m.in.: nietykalności cielesnej, prawa do decydowania o sobie, prawa do przyjaźni, miłości itd. Apel urozmaicił występ dziewcząt z zespołu tanecznego oraz chóru.

 
KONKURS "DWIE STRONY SIECI"

PODSUMOWANIE KONKURSU „DWIE STRONY SIECI”

24.04.2017r. w Sali Reprezentacyjnej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego w ramach projektu pod nazwą „Dwie strony sieci”. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Jego celem było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń występujących w sieci oraz wyposażenie ich w nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania tym zagrożeniom, a także kształtowanie i umacniania postaw asertywnych wobec zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią oraz wzbudzanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

Zadaniem uczniów było przygotowanie komiksu lub spotu na temat profilaktyki w zakresie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz zapobiegania zagrożeniom występującym w internecie.

Należy podkreślić, że konkurs odbywa się dwuetapowo. Na poziomie powiatowym do konkursu przystąpiły trzy placówki oświatowe: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp., Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. oraz Zespół Szkół w Zdunach. W konkursie wzięło udział  w sumie 11 uczniów, w tym 7 z naszej szkoły.

SP Nr 1 reprezentowali uczniowie z klasy VI a, którzy wykonali komiksy.

Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Jan Praczyk

II miejsce – Julia Jędrzejak

III miejsce (zespołowo) – Damaris Rolnicka

– Oliwia Orłowska

– Jakub Drozd

Upominki za udział otrzymali: Oliwia Trawińska i Łukasz Grobelny.

Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Lewandowicz i pedagoga Marzeny Tomczak.

Praca plastyczna laureata I miejsca zostanie przekazana do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu celem uczestnictwa na etapie wojewódzkim.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Tekst: SP Nr1

Foto: Małgorzata Krupa, SP1

 
INFORMACJA

INFORMACJA

27 maja 2016 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

 
QUIZ

Quiz Przyrodniczo – Ekologiczny

Dnia 26.04.2017 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Borzęciczkach, odbył się XIII Quiz Przyrodniczo – Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

–        drużyna młodsza w składzie:

Aleksandra Błażejczyk z II a

Zofia Leopold z III c

Maja Talago z III a

–        drużyna starsza w składzie:

Michał Kieliba z Vb

Zofia Ziętkiewicz z VI b

Uczestnicy pracowali w grupach i musieli wykazać się sporą wiedzą z zakresu ekologi i przyrody. Drużyny rozwiązywały zadania praktyczne i teoretyczne, które wymagały logicznego rozumowania, myślenia oraz dostrzegać zmian zachodzących w otaczającym nas świecie.

Grupa młodsza zajęła: I miejsce

Grupa starsza zajęła również I miejsce

Uczniowie otrzymali książki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 54
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT