SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
SPORT

UNIHOKEJ

Turniej unihokeja dziewcząt i chłopców na podsumowanie zmagań sportowych
w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 24 maja 2017r. drużyny dziewcząt i chłopców wystąpiły w Chwaliszewie w turnieju unihokeja zorganizowanym dla najlepszych drużyn w powiecie krotoszyńskim. Wśród nich znalazły się zawodniczki i zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. Turniej był podsumowaniem  zmagań sportowych w roku szkolnym 2016/2017.

Po raz kolejny bardzo dobrze spisały się drużyny „koźmińskiej jedynki”. Dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy II miejsce. Podczas turnieju wyróżniono najlepszych zawodników, wśród których znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1: Oliwia Mrówczyńska, Julia Urna, Jeremiasz Grzesiak i Marcin Wosiński.

Trenerem drużyn unihokeja dziewcząt chłopców jest nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor unihokej Jacek Zawodny

Warto dodać, że od stycznia 2017 roku realizowany jest w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim Program „Szkolny Klub Sportowy 2017” przy wsparciu Gminy Koźmin Wielkopolski. W programie bierze udział 20 dzieci uczestniczących 2 razy w tygodniu w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program – Koźmiński program nauki gry w unihokeja „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa”, którego autorem jest Jacek Zawodny. Dzieci podczas tych zajęć doskonalą swoje umiejętności i wyjeżdżają na turnieje, godnie reprezentując szkołę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej unihokeja dziewcząt i chłopców w Chwaliszewie

I  miejsce - dziewczynki, II miejsce - chłopcy


 
MAM TALENT

"MAM TALENT"

W sobotę, 27 maja b.r. w miejscowym kinie Mieszko,  odbył się przegląd talentów w konkursie „Mam talent”. Oczywiście nie mogło zabraknąć utalentowanych uczniów Jedynki. Udział w konkursie wzięli: Aleksandra Król – pianino, Julia Jędrzejak- piosenka, a także  koło taneczne, prezentując się w tańcu: Oliwia Kołaczkowska , Julia Pluta, Julia Urna, Maria Półrolniczak, Oliwia Mrówczyńska i Julia Chojnicka. Wszystkie dziewczyny zaprezentowały się wzorowo choć tylko Oli Król udało się stanąć na podium. Wszystkim talentom Jedynki gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

 
KONKURS PLASTYCZNY

25 LAT PSP – konkurs plastyczny

18 maja 2017 roku, na placu Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród powiatowego etapu XIX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Wręczenia nagród dokonał Starosta Krotoszyński Pan Stanisław Szczotka z Komendantem Powiatowym bryg. Jackiem Strużyńskim.

Tegoroczna edycja poświęcona była tematyce bezpieczeństwa, a w szczególności dotyczyła kształtowania prawidłowego postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Ponadto celem konkursu było ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Martyna Golińska, ucz. kl. V b
(opiekun Małgorzata Lewandowicz).

Po zakończeniu oficjalnej uroczystości dzieci i młodzież mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem pożarniczym oraz specyfiką służby strażaków.

 
NIEZWYKŁY GOŚĆ

"NIEZWYKŁY GOŚĆ”

Od kilku dni do klasy IIb -sala nr 18- przybył niezwykły gość… Jest nim gołębica, która uwiała gniazdo, złożyła i wysiaduje jajka w klasowym karmniku. Często  się z nami ,,uczy”. Obserwuje, patrzy uważnie i opuszcza gniazdo tylko  wtedy, gdy jest głodna. A my nie możemy doczekać się jej dzieci!

Zapraszamy wszystkich chętnych! Popatrzcie!!!

Zespół redakcyjny ,,Trzecioklasista”

 
KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE

XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

15 maja br. w odbył się Finał Wojewódzkiego XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 299 laureatów eliminacji rejonowych wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością historii  i geografii naszego regionu.

Czworo reprezentantów naszej szkoły rozwiązywało zadania testu konkursowego w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach. Julia Mączka (V b) i Patryk Kląskała (IV b) zostali finalistami konkursu.

Laureatami konkursu zostali Antoni Praczyk (IV a) – I miejsce i Jan Praczyk (VI a) – III miejsce.

Zwycięzcom i finalistom gratulujemy wytrwałości i determinacji w dążeniu do celu.

 
KONKURS POWIATOWY

„Mitologia bez tajemnic”

-  zwycięstwo uczennicy koźmińskiej Jedynki

W dniu 17 maja 2017 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie odbył się V Powiatowy Konkurs „W świecie bogów i bohaterów starożytnej Grecji”.

Konkurs miał na celu przybliżenie młodzieży kultury antycznej, w szczególności mitów greckich. Wzięli w nim udział   uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu krotoszyńskiego.

Z gminy Koźmin Wlkp. w konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy oraz dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. wraz ze swoim opiekunem panią Bożeną Kulka. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Weronika Zawodna uczennica klasy V b naszej szkoły, która wykazała się najlepszą  znajomością konkursowej tematyki.

Tekst i foto:

SP nr 1 w Koźminie Wlkp.

 
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

I Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas II – III „THE SMART HEADS”

8 maja Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. gościła najlepszych uczniów klas II i III w terenu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. na I Międzyszkolnym Konkursie z języka angielskiego „The Smart Heads”. To I edycja konkursu z języka angielskiego dla młodszych dzieci, dlatego cieszyła się dość sporym zainteresowaniem. Regulamin „The Smart Heads” przewidywał 2 etapy: część testową, gdzie uczniowie musieli wykazać się znajomością słownictwa, podstawowych wyrażeń oraz gramatyki, używanej w naturalnych sytuacjach oraz część plastyczną, która polegała na wykonaniu pracy plastycznej (dowolną techniką), przedstawiającej zabytek Wielkiej Brytanii.

Dzieci wspaniale poradziły sobie z pytaniami konkursowymi oraz wykonały cudowne rysunki i wyklejanki. Dzięki temu wzbogaciły swą wiedzę na temat Wielkiej Brytanii oraz sprawdziły swe umiejętności.

W konkursie udział brali uczniowie z 5 szkół: z Mokronosa, Obry, Borzęcic oraz z Koźmina Wlkp. (SP Nr 1 oraz SP Nr 3).

I miejsce zajęła Natalia Mazurowska z SP Nr 1.

Drugie miejsce zajęło dwóch uczniów: Maja Talaga (SP Nr 1) oraz Jakub Jędrzejak (SP Borzęcice).

Na trzecim miejscu uplasowali się: Amelia Włodarczyk (SP Obra) oraz Remigiusz Szymura (SP Nr 3).

Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie, otrzymali dyplomy i przepiękne książki, natomiast pozostałe dzieci także dostały pamiątkowe dyplomy i upominki za udział.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom „The Smart Heads” i zapraszamy za rok kolejnych „młodych poliglotów”.

Tekst i fot. SP Nr 1

 
APEL SZKOLNY

WIWAT MAJ 3 MAJ

Z okazji rocznicy uchwalenia rocznicy Konstytucji 3 Maja klasy III C , V B , chór oraz wychowawcy klas przygotowali okolicznościowe przedstawienie. Zebrania społeczność uczniowska została za sprawa aktorów przeniesiona do XVIII wiecznej Warszawy . Uczniowie mogli zapoznać się z dawnym dworskim tańcem, posłuchać muzyki oraz zobaczyć pojedynek . Byli także świadkami podpisania pierwszej polskiej Konstytucji.

Zdaniem uczniów – była to ciekawa lekcja historii.

 
CIEKAWA LEKCJA

Kodowanie na ekranie

Jednym z pierwszych i podstawowych ćwiczeń w nauce kodowania, to "programowanie drogi przejścia dla jakiejś postaci". Uczniowie klasy IIa postanowili podjąć to wyzwanie. Trasę przejścia (skrypt, kod) zapisywali za pomocą strzałek, „sprężynek” itp. Po każdej rozwiązanej misji dostali następne zadanie, trudniejsze, ale uczące ich nowych funkcji. Nasze zmagania utrwaliliśmy na zdjęciach.

 
WIZYTA W BIBLIOTECE

Na imieninach w  Bibliotece  Publicznej MiG w Koźminie Wlkp.

9 maja 2017 r. klasa VI a wraz z opiekunem panią Małgorzatą Lewandowicz wybrała się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. Podczas lekcji bibliotecznej szóstoklasiści dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat historii koźmińskiej biblioteki, m. in. to, że ma ona w tym roku 70 lat, a jej początki sięgają roku 1947. Młodzież obejrzała także zdjęcia budynków, w których mieściła się niegdyś biblioteka. Na koniec wizyty uczniowie podziękowali paniom bibliotekarkom i złożyli życzenia z okazji trwających od 8 do 15 maja imienin biblioteki, życząc dalszych sukcesów w pracy po zmianie siedziby instytucji.

 

 

 

 

 

Tekst: Marianna Bączyk, kl VIa

Foto: Biblioteka Publiczna MiG

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 58
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT