SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
KONKURS POWIATOWY

„Mitologia bez tajemnic”

-  zwycięstwo uczennicy koźmińskiej Jedynki

W dniu 17 maja 2017 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie odbył się V Powiatowy Konkurs „W świecie bogów i bohaterów starożytnej Grecji”.

Konkurs miał na celu przybliżenie młodzieży kultury antycznej, w szczególności mitów greckich. Wzięli w nim udział   uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu krotoszyńskiego.

Z gminy Koźmin Wlkp. w konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy oraz dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. wraz ze swoim opiekunem panią Bożeną Kulka. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Weronika Zawodna uczennica klasy V b naszej szkoły, która wykazała się najlepszą  znajomością konkursowej tematyki.

Tekst i foto:

SP nr 1 w Koźminie Wlkp.

 
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

I Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas II – III „THE SMART HEADS”

8 maja Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. gościła najlepszych uczniów klas II i III w terenu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. na I Międzyszkolnym Konkursie z języka angielskiego „The Smart Heads”. To I edycja konkursu z języka angielskiego dla młodszych dzieci, dlatego cieszyła się dość sporym zainteresowaniem. Regulamin „The Smart Heads” przewidywał 2 etapy: część testową, gdzie uczniowie musieli wykazać się znajomością słownictwa, podstawowych wyrażeń oraz gramatyki, używanej w naturalnych sytuacjach oraz część plastyczną, która polegała na wykonaniu pracy plastycznej (dowolną techniką), przedstawiającej zabytek Wielkiej Brytanii.

Dzieci wspaniale poradziły sobie z pytaniami konkursowymi oraz wykonały cudowne rysunki i wyklejanki. Dzięki temu wzbogaciły swą wiedzę na temat Wielkiej Brytanii oraz sprawdziły swe umiejętności.

W konkursie udział brali uczniowie z 5 szkół: z Mokronosa, Obry, Borzęcic oraz z Koźmina Wlkp. (SP Nr 1 oraz SP Nr 3).

I miejsce zajęła Natalia Mazurowska z SP Nr 1.

Drugie miejsce zajęło dwóch uczniów: Maja Talaga (SP Nr 1) oraz Jakub Jędrzejak (SP Borzęcice).

Na trzecim miejscu uplasowali się: Amelia Włodarczyk (SP Obra) oraz Remigiusz Szymura (SP Nr 3).

Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie, otrzymali dyplomy i przepiękne książki, natomiast pozostałe dzieci także dostały pamiątkowe dyplomy i upominki za udział.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom „The Smart Heads” i zapraszamy za rok kolejnych „młodych poliglotów”.

Tekst i fot. SP Nr 1

 
CIEKAWA LEKCJA

Kodowanie na ekranie

Jednym z pierwszych i podstawowych ćwiczeń w nauce kodowania, to "programowanie drogi przejścia dla jakiejś postaci". Uczniowie klasy IIa postanowili podjąć to wyzwanie. Trasę przejścia (skrypt, kod) zapisywali za pomocą strzałek, „sprężynek” itp. Po każdej rozwiązanej misji dostali następne zadanie, trudniejsze, ale uczące ich nowych funkcji. Nasze zmagania utrwaliliśmy na zdjęciach.

 
APEL SZKOLNY

WIWAT MAJ 3 MAJ

Z okazji rocznicy uchwalenia rocznicy Konstytucji 3 Maja klasy III C , V B , chór oraz wychowawcy klas przygotowali okolicznościowe przedstawienie. Zebrania społeczność uczniowska została za sprawa aktorów przeniesiona do XVIII wiecznej Warszawy . Uczniowie mogli zapoznać się z dawnym dworskim tańcem, posłuchać muzyki oraz zobaczyć pojedynek . Byli także świadkami podpisania pierwszej polskiej Konstytucji.

Zdaniem uczniów – była to ciekawa lekcja historii.

 
WIZYTA W BIBLIOTECE

Na imieninach w  Bibliotece  Publicznej MiG w Koźminie Wlkp.

9 maja 2017 r. klasa VI a wraz z opiekunem panią Małgorzatą Lewandowicz wybrała się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. Podczas lekcji bibliotecznej szóstoklasiści dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat historii koźmińskiej biblioteki, m. in. to, że ma ona w tym roku 70 lat, a jej początki sięgają roku 1947. Młodzież obejrzała także zdjęcia budynków, w których mieściła się niegdyś biblioteka. Na koniec wizyty uczniowie podziękowali paniom bibliotekarkom i złożyli życzenia z okazji trwających od 8 do 15 maja imienin biblioteki, życząc dalszych sukcesów w pracy po zmianie siedziby instytucji.

 

 

 

 

 

Tekst: Marianna Bączyk, kl VIa

Foto: Biblioteka Publiczna MiG

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 107
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT