SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
11 listopada

11 LISTOPADA – ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W środę – 15 listopada - uczniowie „Jedynki” wspólnie upamiętnili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas starszych przygotowali dla swoich młodszych kolegów „żywą lekcję historii”. W bardzo ciekawy i różnorodny sposób przedstawili drogę Polski do odzyskanie wolności.

Więcej…
 
zdrowe odżywianie

,,ŚNIADANIE DAJE MOC”

Dzień zdrowego śniadania 8 listopada 2017r.

OGÓLNOPOLSKA  AKCJA

PROMUJĄCA  ZDROWE ODŻYWIANIE

 

Uczniowie klas O-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej zdrowie pt. ,,8 listopada- Dzień Zdrowego Śniadania”, która została zorganizowana w ramach programu ,,ŚNIADANIE DAJE MOC”.

Więcej…
 
koncert

KONCERT UKRAIŃSKIEGO ZESPOŁU „ZBRUCZ”

W piątek 10 listopada już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole ukraiński zespół pieśni i tańca „Zbrucz”. Zespół zaprezentował znane ukraińskie pieśni oraz oczarował publiczność tańcami m.in. gruzińskim i cygańskim.

Więcej…
 
zdrowe żywienie

WARSZTATY  O ZDROWYM ŻYWIENIU

W środę 8.11.2017 uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących zdrowego żywienia. W okresie wzrostu i rozwoju odpowiednio zbilansowana dieta jest  bardzo istotna, dlatego propagowanie wiedzy szczególnie wśród dzieci i młodzieży jest tak ważne dla ich zdrowia.

Więcej…
 
ochotnicza straż pożarna w koźminie wielkopolskim

ZAJĘCIA W SZKOLE W RAMACH KLUBU MŁODEGO RATOWNIKA

W dniu 08 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Klubu Młodego Ratownika. Zajęcia prowadzili druhowie z naszej jednostki – Magdalena Kurkowiak, Marzena Domeńska i Przemysław Pieniężny , z ramienia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – Maria Łąkowska oraz dwóch przedstawicieli Klubu Młodego Ratownika w Czarnym Sadzie. W zajęciach uczestniczył również Dyrektor Szkoły Pan Jacek Zawodny. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej rozgrzewki – ponieważ dobry ratownik to sprawny ratownik.

Więcej…
 
ochotnicza straż pożarna w Koźminie Wielkopolskim

KLUB MŁODEGO RATOWNIKA

„Klub Młodego Ratownika” rozpoczyna zajęcia w środę 08 listopada 2017 roku o godz. 16.00-17.00 na sali gimnastycznej nr 1. Kolejne spotkania ustalone zostaną na pierwszych zajęciach.

Więcej…
 
mówię poprawnie, czyli o zajęciach logopedycznych

„JĘZYCZEK GIMNASTYCZEK”

 

O tym, że  poprawna wymowa ma duży wpływ na rozwój dziecka nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego w naszej szkole od października 2017 r. są systematycznie  prowadzone  przez panią Bożenę Kulkę  zajęcia logopedyczne dla wszystkich dzieci oddziału „O” .

Więcej…
 
MATEMATYKA

MATEMATYCZNY LAPBOOK

Uczniowie klasy VIb podczas lekcji matematyki przygotowywali matematyczne lapbooki. Jest to rodzaj interaktywnej książki, którą się tworzy razem z uczniem. Dzięki temu zabawa staje się nauką, a nauka świetną zabawą. Nie test to metoda zbyt popularna w Polsce, a szkoda, ponieważ jest rewelacyjna. Jest to świetny sposób porządkowania wiadomości.

Więcej…
 
MATEMATYKA

ŚWIATOWY TYDZIEŃ MATEMATYKI

W październiku uczniowie naszej szkoły brali udział w Światowym Tygodniu Matematyki. Udział w akcji miał na celu pokazanie, że matematyka jest dziedziną żywą, zaskakującą, wzruszającą, pełną niespodzianek! Uczniowie bawiąc się wybuchającymi kropkami odkrywali algorytmy działań matematycznych. Pokazaliśmy w ten sposób, że nawet najprostsza matematyka jest dziedziną żywą i pełną niespodzianek, jeśli tylko oderwać się trochę od szkolnych dogmatów.

Więcej…
 
Dzień Halloween

HALLOWEEN W JEDYNCE

31 października w Szkole Podstawowej Nr 1 ponownie zorganizowano dzień Halloween. Tym razem organizacji imprezy podjęły się nauczycielki języka angielskiego: Sylwia Gołąbek, Paulina Janicka oraz Maria Mazurowska. Zabawie przyświecał główny cel: poznać kulturę krajów anglojęzycznych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 65
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT