SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
INFORMACJA

INFORMACJA

Z pieniędzy pozyskanych podczas sprzedaży upominków na kiermaszu bożonarodzeniowym oraz wielkanocnym zakupiono gry planszowe, dydaktyczne dla uczniów przebywających w świetlicy szkolnej. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pięknych ozdób świątecznych serdecznie dziękujemy

 
KONKURS PLASTYCZNY

„Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

We wtorek, 31 maja 2016 roku, w Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie podsumowano powiatowy etap plastycznego konkursu na projekt graficzny pod hasłem: „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Konkurs zorganizowała Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu, a partnerowali jej: Wielkopolskie Kuratorium Oświaty i Wielkopolskie Centrum Onkologii w  Poznaniu.

Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne przygotowanie memu o tematyce antytytoniowej. (Mem to dowolna, chwytliwa porcja informacji, która może przybrać wiele form. Stąd też memy występują pod postacią obrazków, zdań, słów.)

Do następnego – wojewódzkiego etapu z powiatu krotoszyńskiego, jak co roku, zakwalifikował się jeden uczeń -  z gminy Krotoszyn.

Udział w powyższym konkursie ucznia naszej szkoły zakończył się sukcesem  w  postaci wyróżnienia (jednego z dwóch w gminie Koźmin Wlkp.). Otrzymał  je Jan Praczyk z klasy V a, który pilnie pracował przez cały rok szkolny na lekcjach plastyki pod okiem pani Małgorzaty Lewandowicz.

Wyróżniona praca przedstawia zwycięskiego olimpijczyka, który wypowiada słowa: NIE PALĘ, JESTEM MISTRZEM!

Gratulujemy sukcesu!!!

 
INFORMACJA

 
WYCIECZKA

Wycieczka klasy Ia i Ib - Łaciata Wieś

 
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.

organizuje w dniach

28-30 sierpnia 2017 r.

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

dla przyszłych pierwszoklasistów oraz dzieci z oddziału zerowego


W programie przewiduje się m.in. zajęcia rekreacyjno-sportowe, taneczne, plastyczne

Zgłoszenia przyjmuje sekretariat szkoły do dnia 19 czerwca 2017 r.

Karta zgłoszenia

Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty lub  telefoniczny 62 7216854

Serdecznie zapraszamy

 
SPARTAKIADA

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. spędzili w iście sportowy sposób. Po sukcesie imprezy „Obywatele Europy” sprzed dwóch lat, w tym roku postanowiono, by jako motyw przewodni wykorzystać zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. VII Koźmińskie Dni Sportu w klimacie „Euro 2016 po koźmińsku” rozpoczęły się od wniesienia koźmińskiej flagi na płytę boiska przy ul. Floriańskiej oraz przemarszu reprezentacji szkół.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał burmistrz MiG Koźmin Wlkp. Maciej Bratborski, składając milusińskim życzenia z okazji Dnia Dziecka, a także zachęcając do sportowej walki.

Zadaniem uczniów ze wszystkich szkół było przygotować na ten dzień maskotkę, okrzyk sportowy oraz transparent zagrzewający polskich piłkarzy do walki.

Na początku chętni uczniowie wzięli udział w I Biegu „Piotra i Pawła” Szkół Podstawowych, w różnych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, natomiast najlepsi stanęli na podium, wraz z pucharami. Współorganizatorem biegu, jak i fundatorem drożdżówek, napojów i odznaczeń dla sportowców, była sieć handlowa „Piotr i Paweł”. Dzieci mogły uraczyć się także darmowymi lodami.

Po biegu i prezentacjach strojów, okrzyków, transparentów oraz maskotek na Euro 2016 poszczególnych szkół, nadszedł moment rywalizacji placówek w różnych konkurencjach sportowych, m. in. w rzucie do celu, torze przeszkód, skokach w workach, rzutach piłką lekarską, sztafecie.

Najlepsi sportowcy otrzymali medale. Dokonano także klasyfikacji generalnej szkół, które z rąk burmistrza otrzymały zestawy piłek za tak niezwykłe przygotowanie się do kibicowania polskim piłkarzom podczas Euro 2016.

Podczas spotkania możliwość prezentacji swego dorobku miały także koźmińskie szkółki i kluby sportowe działające w Koźminie Wlkp.

Na koniec krótki występ dała grupa No Name.

Maria Mazurowska

 
WYCIECZKA

WYCIECZKA KLASY III A, III B

MALBORK, TRÓJMIASTO, TORUŃ

W dniach od 31 maja do 2 czerwca klasy IIIa i IIIb brały udział w trzydniowej wycieczce do Malborka Trójmiasta i Torunia. Z Koźmina wyruszyliśmy wczesnym rankiem. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do Malborka. Zwiedziliśmy tam potężny i rozległy zamek krzyżacki. Po południu dotarliśmy do Gdańska. Tam wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy  Starówkę, Długi Targ, pomnik Stoczniowców, port nad Motławą, Pocztę Polską oraz  Katedrę.

Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Gdyni. Zwiedzanie rozpoczęliśmy spacerem po bulwarach i rejsem statkiem wycieczkowym po Bałtyku. Następnym punktem była  wizyta w ORP „Błyskawica”. To miejsce podobało się szczególnie chłopcom. Później zwiedziliśmy Muzeum Oceanograficzne. Ostatnim przystankiem tego dnia był Sopot. Tam zwiedziliśmy miasto, pospacerowaliśmy po molo i spędziliśmy kilka chwil na pięknej, piaszczystej nadbałtyckiej plaży.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy nowoczesne centrum nauki „Hewelianum”, gdzie poznaliśmy tajemnice energii i przeprowadziliśmy ciekawe doświadczenia. Potem udaliśmy się na Westerplatte. Tam uczestniczyliśmy w „żywej lekcji historii”.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy urokliwy Toruń. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do domu. To była wspaniała wycieczka!

 
INFROMACJA

Organizacja w dniu 1 czerwca 2016 r.dzień wolny od zajęć dydaktycznych

VII Letnia Spartakiada Sportowa

Szkół Podstawowych z terenu MiG Kożmin Wlkp.

 

8:50 – zbiórka szkół na boisku sportowym przy ul. Floriańskiej

9:00 – przemarsz drużyn (reprezentacja szkół)

9:15 – EURO PO KOŹMIŃSKU – prezentacja SP Borzęcice i SP Borzęciczki

9:25 – START KONKURENCJI REKREACYJNYCH KLAS I-III

10:00 – EURO PO KOŹMIŃSKU – prezentacja SP nr 1 i SP nr 3

10:10 – START KONKURENCJI REKREACYJNYCH KLAS IV-VI

10:40 – EURO PO KOŻMIŃSKU – prezentacja SP Mokronos i SP Stara Obra

10:50 – SZTAFETA

11:00 – START BIEGU PIOTRA I PAWŁA

12:00 – PREZENATCJA KLUBÓW SPORTOWYCH

12:15 – ZAKOŃCZENIE SPARTAKIADY

 

DOWÓZ UCZNIÓW:

- Ranny przywóz uczniów do szkoły – bez zmian

- Odwóz wszystkich dojeżdżających uczniów z klas 0 -VI – 12:40  sprzed szkoły

 

Szkoła zapewnia opiekę świetlicową od godz. 7:00 - 16:00

 
INNOWACJA PEDAGOGICZNA

Podsumowanie innowacji pedagogicznej

„Baśnie, bajki, baje na szkolnych ścieżkach”

W środę 14 czerwca została podsumowana innowacja pedagogiczna „Baśnie, bajki, baje na szkolnych ścieżkach”. W tym dniu wszyscy uczniowie z klas I-III oraz oddziału zerowego zgromadzili się na boisku szkolnym w barwnych kostiumach i z rekwizytami. Każda klasa przygotowała też kolorowe transparenty z hasłami propagującymi czytanie książek. Barwny, a także głośny  korowód ruszył ulicami naszego miasta. Po drodze skandowano hasła i rymowanki związane z czytelnictwem oraz rozdawano mieszkańcom ulotki zachęcające do czytania książek.

Po powrocie nagrodzono też zwycięzców konkursu na najpiękniejszy dzienniczek lektur. Oto wyniki:

 

„NAJPIĘKNIEJSZY DZIENNICZEK LEKTUR”

I miejsce

Katarzyna Dzielicka III b

Małgorzata Pluta II a

Klaudia Majdecka III c

II miejsce

Julia Ratajczyk III a

Julia Nowakowska III b

Michał Krzyżaniak III a

III miejsce

Kacper Łyduch III b

Natalia Golińska III b

Wyróżnienia

Zosia Cichowlas II a

Wojciech Grobelny III a

Julia Udzik III c

Kamilla Naglak III c

W konkursie oceniano 34 dzienniczki lektur z klas II-III.


 

 
DZIEŃ CHORYCH

DZIEŃ CHORYCH W PARAFII ŚW. WAWRZYŃCA

28 maja 2016 r. w Parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Koźminie Wlkp. obchodzony był Dzień Chorych. Zespół Charytatywny działający przy parafii przygotował dla nich krótkie spotkanie w Domu Katolickim.

W tym dniu ks. Kanonik Zygmunt Lewandowski odprawił Mszę Świętą w intencji chorych, o zdrowie i Błogosławieństwo Boże. Po Mszy Św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu w połączeniu z Litanią do Matki Bożej, po czym wszyscy zebrani w kościele zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem.

Następnie odbyło się spotkanie przy kawie i cieście połączone z krótkim montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez dzieci z koźmińskiej Jedynki pod przewodnictwem siostry Dominiki. Dzieci w klas II – III śpiewały dla seniorów wesołe piosenki, recytowały wiersze, a nawet grały na instrumentach. Dzięki temu na twarzach ludzi, którym na co dzień towarzyszy cierpienie związane z chorobą, mogli się uśmiechnąć i miło spędzić czas, czując, iż są w ich otoczeniu ludzie, którzy chętnie będą nieść im pomoc i ukojenie.

Maria Mazurowska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 55
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT